12.8 C
Скопје
21:58 - 23 април, 2024

Ознака : вајта

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Легендата на музичката сцена денес зема бедни 170 евра пензија: Нè претставуваше на Евровизија, Неда Украден му пееше придружни вокали

Еспресо
Пејачот Сеид Мемиќ Вајта (72) се прослави со песната „Лејла“ со која ја претставуваше поранешна Југославија на Евровизија во 1981 година. Во опусот на Вајта...
БалканСлајдерСцена

НЕГОВАТА „ЛЕЈЛА“ БЕШЕ МЕГАХИТ: Денес Вајта живее со 199 евра во Пула, сопругата Војка уште мора да работи во Хамбург

Еспресо
Музичарот Сеид Мемиќ Вајта, познат по мегахитовите „Лејла“, „Златна рипка“, „Живот е маскинбал“, „ „Азра“ со години ретко се појавува во јавноста. Според „Дневни аваз“,...