4.8 C
Скопје
07:19 - 27 февруари, 2024

Ознака : договор

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира ќе избегне затвор за даночна измама: Еве каков договор е постигнат со Судот

Еспресо
Колумбиската пејачка Шакира ќе избегне судење за даночна измама. Ова го објави Ројтерс повикувајќи се на Судот во Барселона. Како дел од договорот со Судот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Николина Пишек се огласи зошто останала без динар: „Требаше да потпишам предбрачен договор“

Еспресо
Хрватската водителка Николина Пишек вели дека згрешила што не потпишала предбрачен договор кога се омажила за нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ и дека ги советува...
СветСлајдерСцена

Меган Маркл може да стане една од најплатените инфлуенсери: Само доколку го потпише овој договор!

Еспресо
Се вели дека Маркл ќе го рестартира и својот лајфстајл блог „The Tig“, кој го затвори пред да се омажи за принцот Хари. Војвотката од...
СветСлајдерСцена

Анџелина Џоли се одмаздува по разводот со Бред Пит

Еспресо
Актерот Бред Пит дознал дека неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли продала половина од нивното познато француско лозје на руски олигарх, ексклузивно дознава „Дејли Меил“.  ...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ова е официјалниот предлог на ЕУ за договор меѓу Белград и Приштина: Двете страни меѓусебно ќе ги признаат нивните документи и национални симболи

Еспресо
Двете страни меѓусебно ќе ги признаат нивните документи и национални симболи, вклучувајќи пасоши, дипломи, регистарски таблички и царински печати, се вели во извештајот. Европскиот предлог...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Вучиќ за договорот со Косово: Тоа е „мала тактичка победа“

Еспресо
Српскиот претседател Александар Вучиќ ги нарече „мала тактичка победа“ договорите со Приштина, постигнати со посредство на ЕУ, пренесува ТАСС. Според него, пред два дена Косовците...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе им „изгори ќесето“: Три знаци од Зодијакот кои ќе загубат пари ако потпишат договор, земат кредит или се „коцкаат“ до крајот на неделата!

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници може да се соочат со финансиски  проблеми и да изгубат многу пари во тековната недела до 13...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин и Ердоган разменија мислења за договорот за жито: Еве кои се условте од Русија за продолжување на „Црноморската иницијатива“

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на телефонски разговор размениле мислења за ситуацијата со договорот за жито, објави прес-службата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин за суспендираниот договор: „Житото оди во ЕУ, а не кај оние на кои им треба!“

Еспресо
Русија не одлучи дефинитивно да излезе од договорот за извоз на пченица постигнат на 22 јули во Истанбул, туку само одлучи да го суспендира, изјави...
СветСлајдерСцена

Што предвидува договорот за разделба на Шакира и Пике: 2,5 милиони евра и…

Еспресо
Шакира и Пике, преку своите адвокати, се обидуваат да стигнат до финален договор за разделба, а за сега, еве што е договорено. Се очекува нов...