22.8 C
Скопје
17:01 - 30 мај, 2024

Ознака : црноморска иницијаива

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин и Ердоган разменија мислења за договорот за жито: Еве кои се условте од Русија за продолжување на „Црноморската иницијатива“

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на телефонски разговор размениле мислења за ситуацијата со договорот за жито, објави прес-службата...