13:56 - 19 април, 2024

Ознака : ердохан

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин и Ердоган разменија мислења за договорот за жито: Еве кои се условте од Русија за продолжување на „Црноморската иницијатива“

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на телефонски разговор размениле мислења за ситуацијата со договорот за жито, објави прес-службата...