17.8 C
Скопје
21:42 - 15 април, 2024

Ознака : инстанбул

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин за суспендираниот договор: „Житото оди во ЕУ, а не кај оние на кои им треба!“

Еспресо
Русија не одлучи дефинитивно да излезе од договорот за извоз на пченица постигнат на 22 јули во Истанбул, туку само одлучи да го суспендира, изјави...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) АТИЏЕ И СУЗАНА ВО ИНСТАБУЛ: Хероината од филмот „Медена Земја“ последен пат била во Турција во далечната 1994 година со својот татко

М.Р.
За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати. Нивното пријателство не...