15.8 C
Скопје
16:30 - 27 февруари, 2024

Ознака : пазар

ЕспресоСлајдер

Кина (по посетата на Пелоси на Тајван): Стоп за увозот на агруми и риба од Тајван

Еспресо
Кина денеска воведе ново стопирање на увозот од Тајван како одговор на посетата на претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси на островот, таргетирајќи...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) АТИЏЕ И СУЗАНА ВО ИНСТАБУЛ: Хероината од филмот „Медена Земја“ последен пат била во Турција во далечната 1994 година со својот татко

М.Р.
За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати. Нивното пријателство не...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Знаеш дека е есен кога насекаде околу себе гледаш тикви

Еспресо
Знаеш дека е есен кога насекаде околу себе гледаш тикви....
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) СКРИЕНА, НО СИТЕ ЈА ЗНААТ: Исконски иконски бурек ќе јадете во оваа скопска пекарница

Марија Гегоска
Секоја култура има свои оброци – идоли кои ја симболизираат. Еден од нашите е бурекот. Сме го наследиле од Отоманската кулинарска традиција и низ вековите...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ГИ ПРАШАВМЕ ПАЗАРЏИИТЕ: Дали вреди да се прави зимница дома?

Марија Гегоска
На ваков убав сончев ден скопјани излегоа на пазар, а со низ излеговме и ние со едно прашање што ни ја разгорува љубопитноста од почетокот...