4.8 C
Скопје
23:07 - 18 април, 2024

Ознака : туршија

Дестинации и ДегустацииХрана

Туршија со црвен кромид

Еспресо
Состојки: 1,5 килограми поситни парчиња црвен кромид 2 литри алкохолен оцет 1 литар вода 4 лимони 3 лажици шеќер 4 лажици сол 2 кесички бибер...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ГИ ПРАШАВМЕ ПАЗАРЏИИТЕ: Дали вреди да се прави зимница дома?

Марија Гегоска
На ваков убав сончев ден скопјани излегоа на пазар, а со низ излеговме и ние со едно прашање што ни ја разгорува љубопитноста од почетокот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) БРЗ РЕЦЕПТ ЗА КИСЕЛИ ЗЕЛЕНИ ДОМАТИ: Несекојдневна туршија и за најмрзливите

Марија Гегоска
Ако и вие, како мене бевте благословени со богата берба или добри пријатели со плодни бавчи и се наоѓате пред голема дилема од типот на...