11.8 C
Скопје
22:41 - 23 април, 2024

Ознака : црвен кромид

Дестинации и ДегустацииХрана

Туршија со црвен кромид

Еспресо
Состојки: 1,5 килограми поситни парчиња црвен кромид 2 литри алкохолен оцет 1 литар вода 4 лимони 3 лажици шеќер 4 лажици сол 2 кесички бибер...