15.8 C
Скопје
18:02 - 27 февруари, 2024

Ознака : буњаковец

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ФРЕНКИ ОД БУЊАКОВЕЦ: Од мал сум научен на дисциплина, затоа тезгата ми е војнички организирана

Кате Божиновска
Јурасевич Владо или билкарот Френки како што го препознаваат сите, нешто помалку од 30 години советува на пазарчето Буњаковец. Има тезга со егзотични производи меѓу...
Ви препорачуваме на СПСлајдер

ПРЕПОРАКИ НА ФРЕНКИ: Билкарот кој скоро 30 години советува на пазарче Буњаковец – Не се обидувам да бидам доктор, туку билкар, да му помогнам на муштерија пред дијагнозата!

Марија Гегоска
На пазарот Буњаковец има тезга со егзотични производи меѓу кои зачини и билки, уредно спакувани и понудени од Владо Френки и дисциплината која ја добил...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) СКРИЕНА, НО СИТЕ ЈА ЗНААТ: Исконски иконски бурек ќе јадете во оваа скопска пекарница

Марија Гегоска
Секоја култура има свои оброци – идоли кои ја симболизираат. Еден од нашите е бурекот. Сме го наследиле од Отоманската кулинарска традиција и низ вековите...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ГИ ПРАШАВМЕ ПАЗАРЏИИТЕ: Дали вреди да се прави зимница дома?

Марија Гегоска
На ваков убав сончев ден скопјани излегоа на пазар, а со низ излеговме и ние со едно прашање што ни ја разгорува љубопитноста од почетокот...
Секојдневие

Цвеќарките од пазарот „Буњаковец“ откриваат како Божиќната ѕвезда да ви трае подолго

Слободен печат
Божиќната ѕвезда – цветот Поинсетија дава посебна празнична убавина на домот. Самата црвена боја на овој цвет внесува волшебна атмосфера, без разлика дали сме ја...