2.8 C
Скопје
03:34 - 19 април, 2024

Ознака : Тафталиџе

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Бурек на денот: Еве зошто гравитираме накај Тафталиџе

М.П
Тафталиџани го сметаат за крал на скопските буреци. Но не само тие – околу оваа скопска бурекџилница гравитираат сите оние кои сакаат да си каснат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ФРЕНКИ ОД БУЊАКОВЕЦ: Од мал сум научен на дисциплина, затоа тезгата ми е војнички организирана

Кате Божиновска
Јурасевич Владо или билкарот Френки како што го препознаваат сите, нешто помалку од 30 години советува на пазарчето Буњаковец. Има тезга со егзотични производи меѓу...
Сцена

Македонката Викторија ги има „сите карти“ да биде нова Адријана Лима

Igor
Викторија Давиткова има само 12 години и сонува да биде модел. И не се тоа само детски соништа, бидејќи, навистина, Викторија ги има сите предиспозиции,...