Македонката Викторија ги има „сите карти“ да биде нова Адријана Лима

Викторија Давиткова има само 12 години и сонува да биде модел. И не се тоа само детски соништа, бидејќи, навистина, Викторија ги има сите предиспозиции, вклучувајќи ја и висината, за да биде успешен модел. Со своето ангелско лице, полни усни, прекрасни, светли очи, ова преубаво девојченце ќе ве освои „од прва“.

Својата прва фотосесија ја направи кај модниот фотограф Аверел, кој е познат и по препознавање на таленти и промовирање на македонски убавици во светот.

Со поглед на тоа што Викторија, со поддршка од нејзината мајка, веќе преговара со модните агенции, очекувајте наскоро да ја гледаме на модните писти и во рекламните кампањи.

Слични објави

Водителката Милена Антовска со нова фризура: Погледнете како изгледа сега миленичката на пензионерите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПРОПУШТЕНА ПРИЛИКА: Сандра Булок и Кијану Ривс открија што криеле цели 25 години

Igor

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Еспресо

Со градите на послужавник: Лепа Брена ги изненади сите со ваквиот стајлинг (ВИДЕО)

Igor

Серена Вилијамс го облекла најскапиот ОМЛЕТ на светот за најпрестижниот моден настан на светот (ФОТО)

Igor

Ова ќе биде првата работа на Меган Маркл после напуштањето на кралското семејство!

Еспресо

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

Совршен фустан за претстојните летни денови: Го носи и Пипа Мидлтон (ФОТО)

Igor

Дарко Спејко имаше „акција“ во „Задруга“: Преубавата Тара падна во рацете на кумановецот (ВИДЕО)

Igor

Зошто жените се помалку доживуваат оргазми?

Igor

Морала да се крие под мртви тела за да преживее: Мила Јововиќ открива потресна животна приказна

Igor

СЕ КАРАА, ПА СЕ СМИРИЈА: Богаташката и старлетата заедно во музички спот (ВИДЕО)

Igor

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо