18.8 C
Скопје
21:23 - 15 април, 2024

Ознака : френки

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ФРЕНКИ ОД БУЊАКОВЕЦ: Од мал сум научен на дисциплина, затоа тезгата ми е војнички организирана

Кате Божиновска
Јурасевич Владо или билкарот Френки како што го препознаваат сите, нешто помалку од 30 години советува на пазарчето Буњаковец. Има тезга со егзотични производи меѓу...