18.8 C
Скопје
16:24 - 20 април, 2024

Ознака : билкар

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ФРЕНКИ ОД БУЊАКОВЕЦ: Од мал сум научен на дисциплина, затоа тезгата ми е војнички организирана

Кате Божиновска
Јурасевич Владо или билкарот Френки како што го препознаваат сите, нешто помалку од 30 години советува на пазарчето Буњаковец. Има тезга со егзотични производи меѓу...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО+РАЗГОВОР) МАРТИН НАЈДОВСКИ, БИЛКАР: 95% од болестите можат да се решат со билки, луѓето не се свесни дека секој лек можат да го најдат за без пари и тоа, тука, во Македонија!

Јасмина Кантарџиева Димков
Мартин Најдовски од Велес е сертифициран билкар/хербалист, а треварството му е наследно од неговата тетка Љиљана Јовиќ – Гроздина која била најпозната треварка во Македонија....