16.8 C
Скопје
17:21 - 20 април, 2024

Ознака : билки

Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО+РАЗГОВОР) МАРТИН НАЈДОВСКИ, БИЛКАР: 95% од болестите можат да се решат со билки, луѓето не се свесни дека секој лек можат да го најдат за без пари и тоа, тука, во Македонија!

Јасмина Кантарџиева Димков
Мартин Најдовски од Велес е сертифициран билкар/хербалист, а треварството му е наследно од неговата тетка Љиљана Јовиќ – Гроздина која била најпозната треварка во Македонија....
Ви препорачуваме на СПСлајдер

ПРЕПОРАКИ НА ФРЕНКИ: Билкарот кој скоро 30 години советува на пазарче Буњаковец – Не се обидувам да бидам доктор, туку билкар, да му помогнам на муштерија пред дијагнозата!

Марија Гегоска
На пазарот Буњаковец има тезга со егзотични производи меѓу кои зачини и билки, уредно спакувани и понудени од Владо Френки и дисциплината која ја добил...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) УШТЕ ЕДНА УСПЕШНА МАКЕДОНКА ВО ГЕРМАНИЈА: Невeројатна убавина – градината на Снежана

Ј.К.Д
Денес разговараме со Снежана Силјаноска, уште една успешна Македонка во Германија. Снежана живее во градот Целе, во Долна Саксонија, карактеристичен по ренесансниот и барокен стил,...
Секојдневие

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо
Едно неодамнешно истражување покажало дека луѓето кои ги оплеменуваат своите домови со зелени растенија имаат подолг животен век од оние кои не го прават тоа....
Секојдневие

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат
Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви...
Uncategorized

Лесно и бесплатно ѓубриво за било која билка (ВИДЕО)

Igor
Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе. Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана,...