20.8 C
Скопје
04:56 - 15 јули, 2024

Лесно и бесплатно ѓубриво за било која билка (ВИДЕО)

Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе.

Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана, а тоа што е 100 проценти од природна состојка го прави најдобриот органски компост за било кое растение во вашиот дом.

Се прашувате како да го направите? Погледнете го видеото и упатствата во него и повеќе нема да фрлате пари за вештачки ѓубрива. Лесно, бесплатно и органско, проверете!

Слични објави

(Фото) Џенифер Анистон и Рис Витерспун критикувани за „брчките и порите“: Демек без шминка, а фотошопирани

еспресо

(Фото) Секси и на 52 години: Нина Бадриќ го покажа згодното тело на Миконос

Еспресо

Колку заработува Јована Јеремиќ за еден час: Повеќе од просечна македонска плата

еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ јаде палачинки и не дише! Неговата сопруга го снимила и го осудила за тоа што го направил

Еспресо

Дојде дури од Москва да го крсти внукот на Цеца Ражнатовиќ: Владика, епископ и кум од Кипар

еспресо

(Видео) Ален Исламовиќ во инвалидска количка: Но и тоа не го спречува да настапи на сцена

еспресо
Се вчитува....