Лесно и бесплатно ѓубриво за било која билка (ВИДЕО)

Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе.

Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана, а тоа што е 100 проценти од природна состојка го прави најдобриот органски компост за било кое растение во вашиот дом.

Се прашувате како да го направите? Погледнете го видеото и упатствата во него и повеќе нема да фрлате пари за вештачки ѓубрива. Лесно, бесплатно и органско, проверете!

Слични објави

Кавги во бракот – до кога да се толерираат?

Igor

На Славица Чуктераш за малку ќе ѝ „излетаа“ градите, а на Александра под фустанот ѝ ѕиркаше тангата (ВИДЕО)

Слободен печат

Почина 21-годишниот американски рапер Џус Врлд

Слободен печат

Славната актерка ги разнежни фановите со фотографија од детството – Дали можете да ја препознаете? (ФОТО)

Слободен печат

Голема наградна игра – освојте патување од бајките во Швајцарија со Revalid®

Igor

Фотографија од Цеца без коса ја воодушеви Италија (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

шест + дванаесет =

Слични објави

Новогодишна бајка! Погледнете како Карлеуша го украси својот дом! (ВИДЕО)

Слободен печат

10 знаци дека сте лош родител

Igor

Нека се најдат на вашата славска трпеза – Посни салати за Св. Никола (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Тамара првпат за случката со химната: Толку многу ме мразеа. Веруваа дека сум се продала!

Слободен печат

Погодете која е оваа наша пејачка? Кога таа пее и птиците на гранките молчат! (ФОТО)

Слободен печат

Кое е значењето на денешниот празник Цветници според православието?

Igor