19:01 - 20 април, 2024

Ознака : билка

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Салма Хаек ја откри билката која ја користи за младешки изглед: „Заменува ботокс и филери“

Еспресо
Мексиканско-американската актерка Салма Хаек (56) ја откри „тајната состојка“ што ја користи за да има беспрекорна и младешка кожа.   View this post on Instagram...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

МОЌНА БИЛКА КОЈА ГИ ПОДОБРУВА МЕМОРИЈАТА И РАСПОЛОЖЕНИЕТО: Шекспир пишувал за ова растение и во Хамлет

М.Р.
Обично го додаваме како зачин во разни јадења или евентуално како додаток во чај, но рузмаринот е многу моќно растение кое на многу начини може...
Секојдневие

ВИДЕО: Сосема природно и бесплатно ѓубриво за било која билка во вашиот дом

Еспресо
Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе. Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана,...
Uncategorized

Лесно и бесплатно ѓубриво за било која билка (ВИДЕО)

Igor
Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе. Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана,...