Tag : банана

Живот

„Ауди“ ја повлече „провокативната“ и „опасна по живот“ реклама со девојчето и бананата

Еспресо
Германскиот производител на автомобили „Ауди“ се извини поради рекламата со девојчето кое потпрено на автомобилот со високи перформанси јаде банана. Спорната реклама со девојчето е...
Ви Препорачуваме Кујна

Задолжително мора да го пробате нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 100 милилитри масло за јадење 100 милилитри млеко 1 ванилин шеќер 200 милилитри грчки јогурт 2 банани 1 лажица...
Кујна

Банана кокос колаче (ВИДЕО)

Еспресо
Бананата и кокосот се совршена комбинација, а во тоа ќе се уверите по подготовката и дегустацијата на ова колаче. Потребни состојки: 200 гр чокобискивити 100...
Ви Препорачуваме Кујна

За брзо будење: Намирници кои веднаш ќе ви дадат енергија

Слободен печат
Некои намирници можат да направат многу побрзо и подобро да се разбудите. Ако ги јадете и во текот на денот ќе бидете полни со енергија...
Живот

Девојче доби банана за подарок, нејзината реакција ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Еспресо
Американскиот пејач, актер и продуцент Џон Роџер Стивенс познат како LGND се обиде да ја „зафркне“ ќеркичката завиткувајќи и банана во шарена хартија, како подарок...
Кујна Сцена

Похован леб со чоколадо и банана: Ова е подобро и од палачинки! (ФОТО)

Igor
Похован леб е добара избор за доручек или вечера. Со задоволство го јадат децата, но и возрасните, а особено е вкусен ако му се додаде...
Кујна

Не ја фрлајте! За што сè може да се користи кората од банана

Igor
Кората од бананата има антибиотски и антибактериски својства и поради нив би требало добро да ја искористиме, а еве неколку начини за тоа. Избелете си...
Здравје Кујна

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor
Жолтата и портокаловата боја во спектарот се блиски една на друга, а слично важи и кога ќе се најдат на прехранбени производи. За овие бои...
Кујна Сцена

Подобро од сладолед: Ледени колачиња од банана без лактоза (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој десерт може да го замени сладоледот буквално, а ова е радосна вест за оние кои не смеат да консумираат лактоза. Сладоледот е еден од...
Кујна Сцена

Неверојатно вкусен шејк од банана и чоколадни колачиња (РЕЦЕПТ)

Igor
Фантастичен микс на вкусови кој ќе ве освои уште на првиот залак, пробајте го овој шејк нема да зажалите… Потребни состојки за 2 чаши: 2...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian