34.8 C
Скопје
14:59 - 24 јуни, 2024

Ознака : пченка

Дестинации и Дегустации

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor
Жолтата и портокаловата боја во спектарот се блиски една на друга, а слично важи и кога ќе се најдат на прехранбени производи. За овие бои...
Секојдневие

Сите ја правиме оваа грешка кога вариме пченка

Igor
Освен што е вкусна, популарната пченка е и многу здрава, но кога ја готвиме, сите правиме една грешка – од дршката ја отстрануваме пченкарната свила,...
Дестинации и Дегустации

ПРОТЕИНСКА САЛАТА со леблебија и пченка (РЕЦЕПТ)

Igor
Салатите се одличен избор за лесен оброк во текот на цело лето, но исто така можат да бидат совршени кога сакате да изгубите некој килограм....