1.8 C
Скопје
03:54 - 21 февруари, 2024

Ознака : ананас

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Заборавете на водата со лимон: Вода со ананас е новиот лек за вашето здравје

И. Т.
Веројатно сте слушнале дека од пиењето вода со лимон рано наутро има многу здравствени придобивки, но дали знаете дека сега водата со ананас е исто...
Дестинации и Дегустации

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Еспресо
Комбинацијата од овие состојки дава напиток толку моќен, што ќе ги стопи масните наслаги кои ви сметаат. Се пие секое утро на празен желудник, а...
Дестинации и Дегустации

ОВОШНА И ОСВЕЖУВАЧКА: Торта со ананас (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: За кора 10 белки 10 лажици шеќер 5 жолчки 6 лажици брашно 6 лажици гриз Фил 1 300 мл вода 300 мл сок од...
Дестинации и Дегустации

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor
Жолтата и портокаловата боја во спектарот се блиски една на друга, а слично важи и кога ќе се најдат на прехранбени производи. За овие бои...
Здравје

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor
Голем број проблеми со здравјето доаѓаат токму од „нечистотиите“ кои остануваат во дебелото црево. Затоа и треба неколкупати годишно да се трудиме да го прочистуваме...