Tag : ананас

Ви Препорачуваме Кујна

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Еспресо
Комбинацијата од овие состојки дава напиток толку моќен, што ќе ги стопи масните наслаги кои ви сметаат. Се пие секое утро на празен желудник, а...
Здравје Кујна

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor
Жолтата и портокаловата боја во спектарот се блиски една на друга, а слично важи и кога ќе се најдат на прехранбени производи. За овие бои...
Здравје

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor
Голем број проблеми со здравјето доаѓаат токму од „нечистотиите“ кои остануваат во дебелото црево. Затоа и треба неколкупати годишно да се трудиме да го прочистуваме...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian