21.8 C
Скопје
18:06 - 30 мај, 2024

Ознака : напиток

Здрави навики

Напиток кој ќе ве спаси од мамурлакот – Подгответе го веднаш сами!

Еспресо
Главоболка, гадење, нагон за повраќање, вртоглавица, сува уста, исцрпеност, мачнина… Ова се чести последици по новогодишното славење. За среќа, постои домашен лек кој многу може...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОЧНЕТЕ ДА СЛАБЕЕТЕ СО УТРИНСКОТО КАФЕ: Само еден додаток во омилениот утрински напиток ќе ви помогне побрзо да согорувате масти

М.Р.
Совршено утринско кафе постои, само треба да знаете како да го направите, без да претерате со шеќер и други додатоци како што се пена од...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

РАСОНУВАЊЕ СО ЛИМОНАДА И КУРКУМА: Напиток за кој се верува дека има антидепресивна моќ

М.Р.
Утврдено е дека лимонадата со куркума ги содржи најдобрите лековити вредности. Имено, познато е дека куркумата има силни антивоспалителни својства, а овој корен ги убива...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ТЕЧНО ЗЛАТО: Млеко со куркума кое ќе ве излечи

И. Т.
Куркумата е портокалово-жолт зачин од Индија, блиска роднина на ѓумбирот и со право се нарекува суво злато. Во Ајурведата, куркумата е позната како моќен антиоксиданс...
Здрави навики

Само силниот организам може да се избори со вирусите – Овој рецепт ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот од корен!

Еспресо
Еве зошто токму со овој напиток е најдобро да го започнете денот… Во овој период многу е важно да го зајакнете имунитетот со цел вашето...
Здрави навики

Напиток кој му е потребен на вашето срце: Рецепт од само 4 состојки кој го намалува крвниот притисок и го зајакнува срцето!

Еспресо
Заборавете на останатото овошје – спасот е во боровинките! Во магазинот „Academy of Nutrition and Dietetics“ објавени се резултати од студијата кои покажуваат како на...
Секојдневие

Напиток кој се бори со токсините: За 5 дена послаби за 3 килограми

Еспресо
За време на летниот период доколку сакате да намалите 3 килограми за 5 дена, применувајте здрави рецепти. Потребни се пет минути за да го направите...
Секојдневие

Ви отекуваат нозете? Без грижа, овој напиток ќе ги елиминира отоците!

Еспресо
За да го спречите отекувањето на нозете во топлите денови, треба листовите од нозете да ги туширате со ладна вода, избегнувајте да ги прекрстувате нозете,...
Дестинации и Дегустации

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Еспресо
Комбинацијата од овие состојки дава напиток толку моќен, што ќе ги стопи масните наслаги кои ви сметаат. Се пие секое утро на празен желудник, а...
Секојдневие

Подобрете го имунитетот со овој напиток од куркума

Еспресо
Куркумата традиционално се користи за спречување на кардиоваскуларни и невродегенеративни заболувања, како и за ублажување на дигестивните нарушувања, а чaјот од куркума претставува еден од...