Tag : енергија

Сцена Хороскоп

Мала астро школа: Каква енергија имаме, млака или разурнувачка?

Igor
Со кои битки морам да се соочам во животот? Во кои ситуации морам да покажам повеќе самодоверба? На кој начин го искажувам својот гнев? На...
Кујна Сцена

Дали е здраво да се јаде храна која не потекнува од наше поднебје?

Igor
Според нутриционистите и диетолозите, храната која не е типична за нашето поднебје не е толку корисна за нас, за разлика од онаа што се одгледува...
Кујна Сцена

Цвет пита: Појадок за ден полн енергија!

Igor
Интересната цвет пита може да биде совршена декорација и за некоја празнична трпеза, па затоа задолжително запишете си го овој рецепт. Потребно ви е: готови...
Лајфстајл

Ефект на афродизијак: 5 овошја кои ќе се погрижат за вашиот сексуален живот

Igor
Сакате нова енергија во својот сексуален живот? Тогаш во предиграта со партнерот изедете и чинија со овие 5 овошја. Многу витамини кои ги содржат овошјата...
Сцена Хороскоп

Сексот со овој хороскопски знак е повеќе од фантастичен!

Igor
Изгледаат одлично, имаат многу енергија и со сигурност ќе ви го расклатат креветот, сексот со нив е фантастичен. Нормално, станува збор за Близнаците. Близнаците генерално...
Uncategorized

ОСЛОБОДЕТЕ ГО ДОМОТ: Според фенг-шуи, ОВИЕ предмети ја крадат хармонијата

Igor
Ако сте забележале негативна енергија, нервоза и недостиг на хармонија во вашиот дом, можеби е време да откриете нешто повеќе за филозофијата на фенг-шуи. Според...
Uncategorized

За позитивна енергија: Веднаш ослободете се од овие работи

Igor
Според Фенг шуи, секој предмет што го имате во домот, има своја енергија. Во продолжение прочитајте од што сè треба да се ослободите за да...
Здравје

3 суперздрави витамински напитоци за инстант енергија

Igor
Напиток со цвекло Состојки: – 1 помала главица цвекло – морков – јаболко – ½ шољичка вода – 2 ротквици – ½ лажица семки од...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian