25.8 C
Скопје
18:03 - 25 јуни, 2024

Ознака : фенг шуи

СекојдневиеСлајдерСтил

Обојте го домот според фенг шуи

Еспресо
Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот дом може да го претвори во оаза на хармонија и просперитет. Но, пред се,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ОВИЕ БОИ ВО ДОМОТ ПРИВЛЕКУВААТ ПОЗИТИВНА ЕНЕРГИЈА: Успех и добивка, вака повикувате добро расположение и среќа!

Еспресо
Отсекогаш се верувало дека одредени бои имаат способност да ни го подобрат расположението, да ни ја поттикнат креативноста, да ни помогнат да се опуштиме или...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА И НОВАК ЈА РЕНОВИРАА ВИЛАТА ВО МАРБЕЉА: Рајски дом според принципите на фенг – шуи 

М.Р.
Јелена и Новак Ѓоковиќ ја реновираат семејна куќа во Марбеља. Според шпанската веб-страница „Vanitatis Elconfidencial“, српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти да го уредат неговиот...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НЕ ВЛЕГУВАЈТЕ ВО НОВАТА ГОДИНА БЕЗ ОВА: Среќата ќе ве следи во текот на целата година!

И. Т.
Ако верувате во моќта на фег шуи, овие работи носат среќа. Ако ги имате вечерва во 12 часот, ќе имате среќа цела година, пишува „lovesensa“....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗА ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО ДА БИДЕ СРЕЌНО И ЗДРАВО: Елката мора да стои на ова место во куќата!

И. Т.
Не е тајна дека периодот пред Нова Година и Божик за многумина е навистина стресно време. Украсување на домот, бирање подароци за најблиските, подготовка за...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ДА ПРИВЛЕЧЕТЕ СРЕЌА И ПАРИ: Фенг шуи трикови за китење елка и празнично украсување на домот

Еспресо
Ако вашата новогодишна елка е во северниот дел од собата, никако не ставајте ѝ црвени лампиони и украси! Оние кои веруваат во фенг шуи тврдат...
Народ гледаСлајдер

СТАВЕТЕ ГО ОВОЈ ЗАЧИН ВО ПАРИЧНИКОТ И ОЧЕКУВАЈТЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ ВО ИДНИНА: Ви требаат само неколку грама!

М.Р.
Звучи малку чудно, но експертите велат дека функционира. Иако постојат безброј совети и правила како да привлечете пари и што треба да поправите за да дозволите позитивната...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ДА ЈА УКРАСИТЕ БОЖИЌНАТА ЕЛКА ПО ФЕНГ ШУИ: Овие бои привлекуваат среќа, пари и благосостојба!

И. Т.
Подготовките за новогодишните празници започнаа! A, eкспертите за фенг шуи предлагаат да научите како да го декорирате вашиот дом за да привлечете среќа, благосостојба и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Според филозофијата на Фенг шуи, за овие 3 работи нема место во вашиот дом

Еспресо
Според филозофијата на Фенг шуи, поединечни работи во нашиот дом можат да привлечат негативна енергија и да ја блокираат позитивната. Токму поради тоа потребно е...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас

Еспресо
Според фенг шуи, постојат едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас. Колку и да се водиме според мислата дека...