5.8 C
Скопје
04:41 - 27 февруари, 2024

Ознака : подароци

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Пет работи што не треба да ги подарите на саканите за Нова година: Се верува дека носат несреќа и сиромаштија 

Еспресо
Кога одите да купувате подароци за вашите најблиски, не заборавајте дека има работи за кои се верува дека не се подаруваат, бидејќи тие привлекуваат негативна...
ИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Нова Година 2024: Што може, а што не може да се подари во Годината на Змејот

Еспресо
Во пресрет на зимските празници имаме премногу обврски, вклучително и какви новогодишни подароци да избереме за семејството и пријателите. Секако, сакамр изненадувањето да донесе среќа...
АстроСлајдерХороскоп

Универзумот ќе биде великодушен со нив: Два хороскопски знаци ќе добија животни подароци многу наскоро

Еспресо
Астролозите именуваа два знака од Зодијакот, кои ќе добијат многу дарежливи подароци во блиска иднина, поточно во следните неколку дена. Некои од нив ќе имаат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Какви подароци ќе добијат номинираните на Оскарите: Од земјиште во Австралија до фејслифтинг

Еспресо
Номинираните за Оскар оваа година ќе си одат дома со полни раце, дури и да не ја добијат престижната награда, бидејќи за сите е подготвен...
СветСлајдерСцена

Меган Маркл ја отпуштила својата асистентка поради подароци од брендови

Еспресо
Во новата книга на новинарот Валентин Лоу „The Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown“, која деновиве привлекува огромно внимание особено на британската јавност, мѓу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА СВАДБАТА на Бруклин и Никол: Какви подароци добиле, доминација на ретро стилот како нов тренд

еспресо
Една недела по венчавката на Бруклин Бекам и Никола Пелц- Бекам, медиумите продолжуваат да откриваат нови детали за настанот на годината. Познато е дека и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗА ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО ДА БИДЕ СРЕЌНО И ЗДРАВО: Елката мора да стои на ова место во куќата!

И. Т.
Не е тајна дека периодот пред Нова Година и Божик за многумина е навистина стресно време. Украсување на домот, бирање подароци за најблиските, подготовка за...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ДЕВОЈКА ГИ РАЗЛУТИ ЛУЃЕТО ФАЛЕЈЌИ СЕ СО МНОГУТЕ ПОДАРОЦИ ЗА БОЖИК: Го знаеш ли значењето на овие празници?

И. Т.
Девојката по име Ариона на својот тикток-профил објави видео од празничната атмосфера во нејзиниот дом, прикажувајќи ја дневната соба преполна со божиќни подароци. Видеото досега...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

(КАКО ДА СИ НАПРАВИТЕ ПРАЗНИЧЕН ВЕНЕЦ) ЦВЕТНАТА ПРИКАЗНА СО ПОРАКА НА ЕЛЕНА: Да споделуваме, заедно да се радуваме и да ги негуваме даровите од природата

Ј.К.Д
Елена Петровска е креативката која стои зад цветната приказна Цветна порака. Приказната започнала неодамна, поточно пред само два месеци, но идејата ѝ била присутна подолго време....
АстроСлајдерХороскоп

АСТРО ИДЕИ ЗА ПРАЗНИЧНИ ПОДАРОЦИ: Што да им подарите на хороскопските знаци?

Еспресо
Празничната сезона е пред нас, каков подарок да одберете според хороскопскиот знак? Еве што ве советуваат ѕвездите. Овен За претставниците на знакот Овен, карактеристични по...