10.8 C
Скопје
01:21 - 15 април, 2024

Ознака : бои

АстроСлајдерХороскоп

За привлекување среќа во 2023: Во каква облека според хороскопските знаци да ја дочекате Нова година

Еспресо
Овен (21 март – 20 април) Астролозите го советуваат Овенот да им даде предност на светкави бои, забележливи бои, голем накит и светки. Според шемата...
СекојдневиеСлајдерСтил

Обојте го домот според фенг шуи

Еспресо
Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот дом може да го претвори во оаза на хармонија и просперитет. Но, пред се,...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

СЕВЕРИНА СО ПОДДРШКА НА УКРАИНА, АМА И НА БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: Еве како се дотерала за концертот во Брчко и зошто баш така!

еспресо
Веќе два дена се зборува за стајлингот на Северина Вучковиќ на неодманешниот концерт, а таа сега и официјално се обрати на Инстаграм и ја објасни...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ОВИЕ БОИ ВО ДОМОТ ПРИВЛЕКУВААТ ПОЗИТИВНА ЕНЕРГИЈА: Успех и добивка, вака повикувате добро расположение и среќа!

Еспресо
Отсекогаш се верувало дека одредени бои имаат способност да ни го подобрат расположението, да ни ја поттикнат креативноста, да ни помогнат да се опуштиме или...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ДА ЈА УКРАСИТЕ БОЖИЌНАТА ЕЛКА ПО ФЕНГ ШУИ: Овие бои привлекуваат среќа, пари и благосостојба!

И. Т.
Подготовките за новогодишните празници започнаа! A, eкспертите за фенг шуи предлагаат да научите како да го декорирате вашиот дом за да привлечете среќа, благосостојба и...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА МАРИЈА ИСАИЛОВСКА: Низ цвеќињата што ги одгледува и боите што ги собира од денот, создава слатки чудесии!

Ана Голејшка Џикова
Марија Исаиловска е од оние луѓе која низ цвеќињата што ги одгледува и боите што ги собира од денот, создава слатки чудесии, кои во моментов...
Ви препорачуваме на СПЖенски печатСлајдерЧудесни жени

АВГАНИСТАНКИ СПОДЕЛУВААТ ФОТОГРАФИИ ВО ШАРЕНИ ФУСТАНИ: Барањата на талибанците се косат со традицијата

Ирена Трајкова
Авганистанките ширум светот протестираат против новите барања на талибанците да носат хиџаб во училиштата со објавување фотографии на социјалните мрежи на кои носат шарени традиционални...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БОИТЕ ВО НАШИТЕ СОНИШТА: Зелената е мистична боја, црвена – боја на крвта, страста, енергијата и љубовта

Еспресо
Според теоријата на Јунг ние во соништата не гледаме одредени бои, туку ги замислуваме според реалниот амбиент во кој живееме. Ако лицето што сонува се...
АстроСлајдерХороскоп

Откријте која боја на лак за нокти ви одговара на хороскопскиот знак!

Еспресо
Ако сакате да си правите маникир и барате нов, посебен начин да одлучите за следната боја на лак, вашиот хороскопски знак може да ви помогне....
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Добро искомбинирани бои и две машнички во косата – Цеца го прифати предизвикот (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ објави на својот Инстаграм профил слика која настанала пред повеќе од четириесет години, кога таа била малечка. Во моментот на социјалните...