19.8 C
Скопје
15:51 - 20 април, 2024

Ознака : фустани

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Фустани од над 100.000 евра: Александра Пријовиќ за дотерување за концертите „изела“ луксузен стан

Еспресо
Александра Пријовиќ ја започна својата турнеја „Од исток до запад“ со концерти во белградската Штарк Арена, а потоа настапи во сараевска Зетра. Следуваат концерти во...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Рекордерката на Греми, Бијонсе, смени два фустанa на настанот: Секси изгледи што ја нагласуваат женственоста

Еспресо
Американската пејачка Бијонсе, која стана рекордерка по бројот на Греми, за време на доделувањето смени два фустана. Ноќта кон понеделник, 6 февруари, во Лос Анџелес...
UncategorizedБалканЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ПОВТОРНО ПОЗИРА ВО КРЕАЦИЈА НА МАКЕДОНЕЦОТ ЗЛАТКО: Српската пејачка се „навлече“ на нашиот крал на светките!

Еспресо
Младиот македонски моден дизајнер Златко Јовановски, познат по сопствената модна марка JZJ, или како крал на светкавото, повторно ја облече српската популарна пејачка Јелена Карлеуши...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) РАЗМИСЛУВАТЕ ШТО ДА НОСИТЕ ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Марјана Станојковска ќе ве инспирира

М.Р.
Облечена во елегантни тоалети, но и секојдневни, лежерни комбинации на облека, манекенката го привлекува вниманието на своите 114 000 фанови кои ја следат на социјалната...
СветСлајдерСцена

КОЈА Е НАТАЛИ, СЕСТРАТА НА ЛЕЈДИ ГАГА: Зад облеката на поп -пејачката стои раката на нејзината сестра!

Ј.К.Д
Која е Натали Германота, сестрата на Лејди Гага која ѝ дизајнира облека? Зад облеката на поп -пејачката Лејди Гага стои раката на префинет дизајнер, односно...
Ви препорачуваме на СПЖенски печатСлајдерЧудесни жени

АВГАНИСТАНКИ СПОДЕЛУВААТ ФОТОГРАФИИ ВО ШАРЕНИ ФУСТАНИ: Барањата на талибанците се косат со традицијата

Ирена Трајкова
Авганистанките ширум светот протестираат против новите барања на талибанците да носат хиџаб во училиштата со објавување фотографии на социјалните мрежи на кои носат шарени традиционални...
Секојдневие

Овие 5 дезени ќе доминираат ова лето, а ниту еден од нив не е со цветови: Дами бидете совршени во секоја прилика! (ФОТО)

Еспресо
Освен цветниот дезен кој неколку години по ред е избор број еден за летниот период, постојат уште мноштво дезени кои се синоним за летните месеци...
Секојдневие

Необичен тренд во карантин: Наместо пижами по дома, инфлуенсерките носат гламурозни фустани додека ги извршуваат обврските! (ФОТО)

Еспресо
Луси Роџерс (32) неодамна направи Инстаграм профил @sayyestothewfhdress на кој секојдневно ги објавува своите гламурозни модни комбинации и покрај тоа што времето го поминува во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Како изгледа убавата Шарлиз Терон без шминка и гламурозни фустани? (ФОТО)

Еспресо
Холивудската актерка Шарлиз Терон (44) прошета во опуштено издание со својата ќерка, а потоа се упати на трчање во Калифорнија. Актерката беше „уловена“ од папараците...
Здрави навики

Еволуцијата на стилот на Рене Зелвегер низ годините на Оскарите (ФОТО)

Еспресо
Рене Зелвегер го направи своето големо враќање на Оскарите вчера вечер. Добитничката на Оскар за споредна женска улога во „Cold Mountain“  и овогодинешната добитничка на Оскар...