23.8 C
Скопје
12:27 - 14 април, 2024

Ознака : концерти

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Фустани од над 100.000 евра: Александра Пријовиќ за дотерување за концертите „изела“ луксузен стан

Еспресо
Александра Пријовиќ ја започна својата турнеја „Од исток до запад“ со концерти во белградската Штарк Арена, а потоа настапи во сараевска Зетра. Следуваат концерти во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дино Мерлин за првпат јавно за Здравко Чолиќ: „Не е прашање на уривање рекорди, не е ова атлетика, туку реми“

Еспресо
Пејачот Дино Мерлин по долго медиумско отсуство проговори за обвинувањата кои се појавуваат за него и неговите наводни изјави. Мерлин демантираше се, во таа прилика,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

По серијата обвинувања, се огласи Дино Мерлин: „Не сум мразел ни кога роднини ми беа убиени во војната“

Еспресо
Мерлин долго време молчеше, а сега реши да прозборува за се. Дино Мерлин досега има распродадено три концерти во Штарк Арена во Белград (18, 19...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Мадона ги одложи концертите: „Благодарам за поддршката“

Еспресо
64-годишната американска пејачка Мадона ги извести своите фанови дека ја одложува светската турнеја во чест на 40-годишнината од нејзината креативна активност „Celebration“ поради неодамнешните здравствени...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џони Деп не изгледа најдобро, се движи со бастун: Се враќа на концертите

Еспресо
60-годишниот американски пејач и актер Џони Деп е виден со бастун. Ѕвездата пристигна во Бостон на настап со својот бенд The ​​Hollywood Vampires, кој првично...
Сцена

Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Igor
Интересот за концертите на Здравко Чолиќ во Белград не престанува. Влезниците за четирите настапи во најголемата сала на Балканот се продале со невидена брзина, а...
Сцена

Драма во нашиот комшилук! Откажани концерти на Енрике Иглесиас, а организаторот избегал со еден милион евра!

Igor
Планетарно популарниот музичар Енрике Инглесиас требаше да одржи концерт во Загреб на почетокот на декември, меѓутоа како што пишуваат странските медиуми, концертот е откажан поради...
ЛајфстајлСцена

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Igor
Северина со утрешниот концерт во родниот Сплит ќе ја започне својата четврта регионална турнеја „The Magic Tour“ која би требала да ги надмине сите досегашни....