22.8 C
Скопје
17:49 - 30 мај, 2024

Ознака : сплит

БалканСлајдерСцена

Жељко Самарџиќ сепак ќе настапи во Сплит: Градските власти ја сменија одлуката

Еспресо
Денес беше објавена веста дека на популарниот пејач од Мотар, чија мајка е инаку Хрватка, Жељко Самарџиќ, му бил забранет концерт во Сплит бидејќи, како...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Музиката на Жељко Самарџиќ не му одговара на директорот на Паркови на Сплит: Зошто му е забранет концерт кога мајка му е Хрватка!?

Еспресо
Мостарскиот пејач Жељко Самарџиќ не доби дозвола да настапи пред сплитската публика во Суштипан на 18 август. „Почитувани, Вашето барање е одбиено“ – организаторите на...
ЕспресоСекојдневиеСлајдер

Хорор сцена на плажа во Сплит: Во жена удрил гром додека се капела

Еспресо
Жена денеска околу 15.15 часот била погодена од гром додека пливала во морето на плажата Кашјуни во Сплит и со повреда на главата била пренесена...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

ПОЗНАТО Е КАДЕ ЌЕ ЖИВЕАТ ПЕТАР ГРАШО И ХАНА: Новиот член на семејството го очекуваат во јули, а го избрале и името на бебето

Ј.К.Д
Петар Грашо и Хана Хуљиќ ќе живеат во центарот на Сплит, во стан кој пејачот го реновирал пред две години. Хрватските медиуми продолжуваат да пишуваат...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Северина неверојатна и на 48: „Заборавена разгледница од Сплит“

Васко Спасоски
Пејачката Северина Којиќ (48) е близу до својата шеста деценија од животот, и може да се пофали дека се уште има неверојатно тело. Популарната Севе...
БалканСлајдерСцена

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат
После одморот и пред настапот во познатиот сплитски клуб, Северина на Инстаграм сподели колку е среќна поради истиот и откри дека едвај чека повторно да...
Секојдневие

Луѓе од целиот свет му испраќаат подароци, ова е папагалот Хуго од Сплит кој засега знае „само“ 2000 зборови (ВИДЕО)

Еспресо
Погледнете го овој сив африкански папагал кој се вика Хуго и има повеќе од 10.000 обожаватели на социјалните мрежи. Како што вели неговиот сопственик, Хуго...
ЛајфстајлСцена

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Igor
Северина со утрешниот концерт во родниот Сплит ќе ја започне својата четврта регионална турнеја „The Magic Tour“ која би требала да ги надмине сите досегашни....
ЛајфстајлСцена

Кандидатката за претседател на Хрватска позираше во танга (ФОТО)

Igor
Ава Карабатиќ претходно оваа недела ја објави кандидатурата за претседател на Република Хрватска на Инстаграм, а потоа замина на плажа. Старлетата од Сплит облекла минијатурно...
ЛајфстајлСцена

Еве зошто ја викаат The Body: Предизвикувачко издание на сплитската глумица (ФОТО)

Igor
Сплитската глумица Ана Груица Углешиќ повторно докажала дека нејзиното тело нема мани. Убавата Ана е позната по тоа што во текот на летните месеци обожава...