12.8 C
Скопје
23:30 - 27 февруари, 2024

Ознака : кандидатура

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Трамп објави кандидатура за претседателски избори 2024: „Ќе ја вратиме енергетската независност на САД“

Еспресо
Доналд Трамп го најави своето учество на претседателските избори во САД во 2024 година. „Вечерва ја објавувам мојата кандидатура за претседател на САД“, рече Трамп...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Трамп следната недела ќе ја објави претседателската кандидатура

Еспресо
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп има намера на 15 ноември да објави дека ќе учествува во трката за функцијата шеф на државата во 2024 година,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Украина и Молдавија, „да“ за кандидатурата за ЕУ: што значи тоа?

Еспресо
Двете земји се официјално кандидати за влез во Европската унија. Европскиот совет формално даде зелено светло врз основа на препораките на Комисијата. „Европскиот совет го...
ЛајфстајлСцена

Кандидатката за претседател на Хрватска позираше во танга (ФОТО)

Igor
Ава Карабатиќ претходно оваа недела ја објави кандидатурата за претседател на Република Хрватска на Инстаграм, а потоа замина на плажа. Старлетата од Сплит облекла минијатурно...