13.8 C
Скопје
09:43 - 28 февруари, 2024

Трамп следната недела ќе ја објави претседателската кандидатура

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп има намера на 15 ноември да објави дека ќе учествува во трката за функцијата шеф на државата во 2024 година, и покрај резултатите на Републиканската партија на среднорочните избори за американскиот Конгрес, објави Дејли Бист

Според медиумите, Трамп ќе ја објави својата номинација во 21:00 часот по ET на 15 ноември (7 часот наутро на 16 ноември, по македонско време) во неговата резиденција Мар-а-Лаго на Флорида.

Целта на овој настан, како што забележуваат новинарите, е да се загрее деморализираната база на Републиканската партија.

Советниците на поранешниот американски претседател велат дека ако сега се повлече, потенцијалните ривали на Трамп на изборите ќе ја видат неговата слабост.

Слични објави

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо
Се вчитува....