4.8 C
Скопје
15:26 - 3 декември, 2023

Ознака : избори

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Портрет на Кемал Киличдароглу: Тргна по стапките на Ататурк, со смиреност на Ганди

Ј.К.Д
Претседателските избори ќе одлучат не само кој ќе ја води Турција, туку и како ќе се управува со неа.   View this post on Instagram...
ЕспресоСлајдер

Поранешниот потпретседател Пенс ја откажа поддршката за Трамп: „Американците имаат подобри опции од Трамп“

Еспресо
Поранешниот потпретседател Пенс ја откажа поддршката за Трамп на изборите во 2024 година. Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави дека Американците имаат подобри опции од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Трамп следната недела ќе ја објави претседателската кандидатура

Еспресо
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп има намера на 15 ноември да објави дека ќе учествува во трката за функцијата шеф на државата во 2024 година,...
ЕспресоСлајдерСцена

Бајден: Изборите во САД го открија јавното разочарување од состојбата во земјата

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден изјави во Белата куќа дека Американците на конгресните избори покажаа разочарување од состојбата во земјата. „Гласачите беа јасни за нивната загриженост...
ЕспресоСлајдер

Трамп никогаш не признава пораз – еве што одговори на прашање за изборите ВИДЕО

Еспресо
Новинарката на „Њуз нејшн“ коај го интервјуираше поранешниот американски претседател Доналд Трамп во текот на изборниот процес објави дека Трамп поддржал повеќе од 330 кандидати...
ЕспресоСлајдер

CNN: Мнозинството гласачи не сакаат да го видат Бајден како кандидат за претседател на САД

Еспресо
Повеќе од две третини од гласачите кои гласаат за кандидатите на Претставничкиот дом на конгресните избори во САД не сакаат сегашниот претседател Џо Бајден да...
ЕспресоСлајдер

Ненси Пелоси ќе биде реизбранa во Претставничкиот дом на САД, според прогнозите на Си-ен-ен

Еспресо
Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси го задржува своето место на конгресните избори, според прогнозата на Си-Ен-Ен. Според каналот, Пелоси го надмина републиканскиот ривал Џон...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Die Welt: Денот на конгресните избори може да биде најтемниот од претседателството на Бајден

Еспресо
Die Welt: Конгресните избори може да го лишат Бајден од мнозинството во двата дома на парламентот. 8 ноември, кога ќе се одржат среднорочните избори во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ветувањето на Трамп: „Веројатно е дека повторно ќе се кандидирам за претсетадел во 2024“, „изборната кампања се подготвува“

Еспресо
„Подгответе се да ја направиме нашата земја сè побезбедна, славна и успешна – рече тој – Многу, многу веројатно ќе го направам тоа повторно“. Поранешниот...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Антонија Гиговска со сè попровактивен имиџ: Две модни комбинации кои врескаат сексапилност

Еспресо
Младата пејачка очигледно се уште експериментира со потрагата по стилот (има време, ќе си го најде), но не експериментира со имиџот барем што се однесува...