14.8 C
Скопје
10:54 - 28 февруари, 2024

Ознака : пелоси

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ненси Пелоси: „Немам намера повторно да се кандидирам за лидерска функција“

Еспресо
Ненси Пелоси нема повторно да се кандидира за лидер на Демократската партија. Најавата доаѓа лично од неа, спикерката на Претставничкиот дом, ден по освојувањето на...
ЕспресоСлајдер

Ненси Пелоси ќе биде реизбранa во Претставничкиот дом на САД, според прогнозите на Си-ен-ен

Еспресо
Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси го задржува своето место на конгресните избори, според прогнозата на Си-Ен-Ен. Според каналот, Пелоси го надмина републиканскиот ривал Џон...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Откриена морбидната причина за нападот на Пол Пелоси: „Ненси Пелоси во инвалидска количка да ја испрати во Парламентот“ за сите да ги видат последиците од лагите!

Еспресо
Јавниот обвинител на Сан Франциско го обвини Дејвид Депапе, човекот кој го удри со чекан Пол Пелоси, сопругот на спикерот на американскиот дом Ненси Пелоси,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Сопругот на Ненси Пелоси осуден на пет дена затвор поради возење во пијана состојба

Еспресо
Пол Пелоси, сопругот на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси, е осуден на пет дена затвор поради возење во пијана состојба и предизвикувајќи сообраќајна штета...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кина со санкции против Пелоси и нејзиното семејство за посетата на Тајван: „Сериозно се меша во внатрешните работи на Кина“

Еспресо
Кина воведе санкции за претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и нејзиното семејство поради посетата на Тајван. Санкциите се објавени од Министерството за надворешни работи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Пелоси во Токио: „САД нема да дозволи Кина да го изолира Тајван“

Еспресо
Ненси Пелоси е во посета на Токио, последна станица на турнејата во Азија. САД „нема да дозволат“ Кина да го изолира Тајван: рече претседателката на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Лавров: САД покажуваат дека „што сакам, тоа си правам“, посетата на Пелоси на Тајван ја одразува „истата линија во однос на украинската ситуација“

Еспресо
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на прес-конференција по разговорот со министерката за надворешни работи на Мјанмар Вуна Маун Лвин изјави дека Вашингтон сака...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Пелоси до Цаи: „Нема да ве напуштиме“

Еспресо
Претседателката на претсавничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси до Цаи: „Нема да се откажеме од нашата посветеност кон Тајван“. Соединетите Држави „нема да ја...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

МНР на Русија: „Го повикуваме Вашингтон да се воздржи од дејствија кои ја поткопуваат регионалната стабилност и меѓународната безбедност“

Еспресо
Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека посетата на претседателката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси ја сметаат за провокација. Ова се наведува во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ненси Пелоси во посета на Тајван; Напнатоста меѓу САД и Кина вртоглаво расте: Пекинг најавува „целни воени операции“ како одговор на посетата

Еспресо
Дваесет и еден кинески воен авион навлезе во зоната за идентификација на авио одбраната на Тајван на денот на пристигнувањето на претседателката на Претставничкиот дом...