12.8 C
Скопје
22:38 - 27 февруари, 2024

Ненси Пелоси ќе биде реизбранa во Претставничкиот дом на САД, според прогнозите на Си-ен-ен

Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси го задржува своето место на конгресните избори, според прогнозата на Си-Ен-Ен.

Според каналот, Пелоси го надмина републиканскиот ривал Џон Денис.

Си-Ен-Ен ја нарекува Пелоси „едно од најистакнатите лица на Демократската партија“ и „непопустлив противник на републиканците“.

Во септември, демократите изјавија за Си-Ен-Ен дека ако го изгубат мнозинството, Пелоси ќе биде под притисок да се повлече од функцијата претседател. Во исто време, некои демократи се противат на Пелоси да отстапи место на нови лица.

Ден претходно политичарката даде интервју во кое изјави дека на нејзината одлука за евентуална оставка ќе влијае обидот за атентат врз нејзиниот сопруг Пол Пелоси.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....