13.8 C
Скопје
09:21 - 28 февруари, 2024

Поранешниот потпретседател Пенс ја откажа поддршката за Трамп: „Американците имаат подобри опции од Трамп“

Поранешниот потпретседател Пенс ја откажа поддршката за Трамп на изборите во 2024 година.

Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави дека Американците имаат подобри опции од поранешниот американски претседател Доналд Трамп, објави Си-Ен-Ен.

„Мислам дека Америка чека да се врати на политиките кои функционираа за американскиот народ, но исто така верувам дека е време новите лидери да не соберат околу нашите највисоки идеали“, рече Пенс.

Исто така, на прашањето дали би можел да биде нов лидер, поранешниот потпретседател рече: „Ќе ве информирам“.

Претходно беше објавено дека Пенс се сомнева во успехот на кампањата на Трамп. Ден претходно Трамп најави учество на претседателските избори во САД во 2024 година. Тој изјави дека тоа го прави за да ја направи Америка повторно голема.

Пред неколку дена, претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, ја нарече номинацијата на Трамп за претседателската функција „лоша вест“ за државата.

Слични објави

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо
Се вчитува....