14.8 C
Скопје
10:49 - 28 февруари, 2024

Трамп никогаш не признава пораз – еве што одговори на прашање за изборите ВИДЕО

Новинарката на „Њуз нејшн“ коај го интервјуираше поранешниот американски претседател Доналд Трамп во текот на изборниот процес објави дека Трамп поддржал повеќе од 330 кандидати на Републиканската партија во изборната кампања.

Колку од резултатите на републиканците, победа или пораз, ќе бидат ваша заслуга? го прашала новинарката поранешниот претседател, кој потоа дал неверојатен одговор.

„Па, ако победат, јас треба да ги добијам сите заслуги. Ако загубат, никој не треба да ме обвинува мене“, рече Трамп, пренесе Индекс.хр.

 

Слични објави

(Фото) Шерон Стоун го покажа синот: Ретка фотографија од Роан кој живее со поранешниот сопруг на филмската ѕвезда

еспресо

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо
Се вчитува....