13.8 C
Скопје
10:05 - 28 февруари, 2024

CNN: Мнозинството гласачи не сакаат да го видат Бајден како кандидат за претседател на САД

Повеќе од две третини од гласачите кои гласаат за кандидатите на Претставничкиот дом на конгресните избори во САД не сакаат сегашниот претседател Џо Бајден да се кандидира за реизбор во 2024 година, пишува Си-Ен-Ен.

Повеќе од 7 од 10 независни гласачи и околу 9 од 10 републикански гласачи рекоа дека не го сакаат Бајден во претседателската кампања во 2024 година, според прелиминарните резултати од националната излезна анкета спроведена од Едисон Рисрч.

Според извештајот, помалку од 6 од 10 демократски гласачи сметаат дека тој треба да се кандидира.

Слични објави

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо
Се вчитува....