13.8 C
Скопје
09:29 - 28 февруари, 2024

Ветувањето на Трамп: „Веројатно е дека повторно ќе се кандидирам за претсетадел во 2024“, „изборната кампања се подготвува“

„Подгответе се да ја направиме нашата земја сè побезбедна, славна и успешна – рече тој – Многу, многу веројатно ќе го направам тоа повторно“.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека би можел да учествува на следните претседателски избори за да ја направи земјата повторно „успешна и безбедна“. Според него, тој наскоро ќе ги објави своите планови за изборната кампања во 2024 година.

„Сега, за да ја направиме нашата земја успешна, безбедна и славна, јас, многу, многу веројатно, повторно ќе го направам тоа [ќе учествувам на претседателските избори] <…> Подгответе се. Тоа е се што засега ќе ви кажам. Подгответе се“, рече Трамп.

Како што истакна екс-претседателот на Соединетите Американски Држави, тој двапати учествувал во трката за шеф на Белата куќа – во 2016 и 2020 година – и наводно победил и двата пати.

Трамп нагласи и дека успеал да ги подобри своите резултати на последните избори, добивајќи „милиони повеќе гласови“.

Слични објави

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо
Се вчитува....