14.8 C
Скопје
10:50 - 28 февруари, 2024

(ФОТО) Антонија Гиговска со сè попровактивен имиџ: Две модни комбинации кои врескаат сексапилност

Младата пејачка очигледно се уште експериментира со потрагата по стилот (има време, ќе си го најде), но не експериментира со имиџот барем што се однесува до нејзините последни појавувања. Едноставно,имиџот ѝ се движи во рамките на она што се смета за секси со зачин на провокативно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Два модни избори особени ни паднаа в очи. Првиот, светкава креација (макси фустан) во сирена стил, со нагласено деколте, од модната куќа ЗЕРО, потпишана од модниот дизајнер Огнен Анѓушев. А вториот моден избор се однесува на појавувањето на емисијата „Еден на еден“, во студиото на Жаре, (која ќе ја гледаме на 6 ноември) каде пејачката се појавува во шик модна комбинација со нагласено кожено мини здолниште. Изглед што малку остава на фантазијата.

Сепак, ја охрабруваме да продолжи да „игра“ со светките, но и со боите, само со малку поизострено чувство за „помалку е повеќе“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

 

Слични објави

(Фото) Шерон Стоун го покажа синот: Ретка фотографија од Роан кој живее со поранешниот сопруг на филмската ѕвезда

еспресо

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо
Се вчитува....