3.8 C
Скопје
03:58 - 21 април, 2024

Ознака : зборови

СветСлајдерСцена

Кои биле последните зборови на кралицата Елизабета: Шифрирана порака за Хари и Вилијам

Еспресо
Инсајдер открил детал за последните моменти од животот на кралицата. На 8 септември, кралицата Елизабета почина, опкружена само со принцот Чарлс и нејзината ќерка Ана....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Трогателни зборови на Хејли Џоел Осмент за БРУС ВИЛИС: Заедно глумеа во „Шестото сетило“

Еспресо
Меѓу низата познати личности кои ја изразија својата наклонетост кон Брус Вилис, се огласи и Хејли Џоел Осмент, (тогаш) малото момченце од филмот „Шестото сетило“....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џенифер Лопез ја извади периката – Фановите останаа без зборови (ФОТО)

Еспресо
Пејачката и актерка Џенифер Лопез вчера папараците ја уловиле како оди на тренинг, нешто што е нејзина секојдневна рутина, но овој пат имала малку поинаква...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Еспресо
Афлек и Џеј Ло во врска беа две години… Бен Афлек и Џенифер Лопез ја раскинаа врската во 2004 година, кога ја прекинаа својата две...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Видео од последното обраќање на Фреди Меркјури до фановите: Упати само неколку зборови кои болат и денеска

Еспресо
Легендарниот пејач Фреди Меркјури последен пат во јавноста се појави пред 30 години и тоа на доделувањето на „Брит“ наградите за 1990 година, пренесува „Мирор“....
Секојдневие

Луѓе од целиот свет му испраќаат подароци, ова е папагалот Хуго од Сплит кој засега знае „само“ 2000 зборови (ВИДЕО)

Еспресо
Погледнете го овој сив африкански папагал кој се вика Хуго и има повеќе од 10.000 обожаватели на социјалните мрежи. Како што вели неговиот сопственик, Хуго...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо
Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за...
СценаХороскоп

Сѐ уште сте сингл? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Igor
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
ЛајфстајлСцена

Грците со пофални зборови за Тамара

Igor
Тамара од Грците доби само пофални зборови… Евровизија 2019: Појавата на Северна Македонија е големо изненадување, потенцираше Капуцидис за неделеникот „Прото тема“ Тамара успеа да...
ЛајфстајлСцена

Била 5 месеци во кома по породувањето: Северина со трогателни зборови го расплака регионот

Igor
Хрватската пејачка Северина Којиќ со своите следбеници на Инстаграм редовно ги дели моментите од својот брачен живот. А она што одлучи да го покаже овој...