4.8 C
Скопје
07:38 - 27 февруари, 2024

Ознака : марина

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ана Николиќ во болка ѝ напиша на пријателката: „Да ме видиш каква сум во пораз“

Еспресо
Пејачката Ана Николиќ, како и многу нејзини колешки од музичката сцена, и должи вечна благодарност на Марина Туцаковиќ за бројните хитови. Освен музиката, врската меѓу...
БалканСлајдерСцена

Милан Лаќа Радуловиќ само еден месец пред смртта напиша текст со кој се прости: „Куферите ми стануваат тешки…“

Еспресо
Синот на покојната текстописец Марина Туцаковиќ и композиторот Александар Радуловиќ Фута, вчера беше погребан на Новите гробишта во Белградм во семејната гробница, каде почиваат неговата...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ФОТО) БРУТАЛНО ПРЕТЕПАНА УЧЕСНИЧКА ОД „SВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Пејачката Марина заврши во болница

М.Р.
Српска пејачка Марина Радосављевиќ која јавноста ја запозна како учесничка во популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, во неделата била брутално претепана од двајца непознати...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни станаa секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска
Марина е родена 1977 во Скопје, израснала во Зелениково, местото каде живее и денес. Завршила средно економско училиште во Васил Антевски – Дрен, а работи...
БалканСлајдерСцена

Марина Туцаковиќ поминува низ хемотерапија – Искрено, не се чувствувам подобро!

Еспресо
Најпознатата српска авторка на музички текстови претходно призна дека лекувањето и е скапо и тешко. Многу и значи поддршката од семејството, а борбата со подлата...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо
Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за...
ЛајфстајлСцена

ДАРКО ЛАЗИЌ ДОБИ СИН: Еве кое име го одбра за својот наследник

Igor
Рано утрово пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеничка Марина станаа родители на машко бебе. „Драго семејство, наши кумови, пријатели, познаници, денес во 7:15 часот на...