4.8 C
Скопје
15:39 - 3 декември, 2023

ДАРКО ЛАЗИЌ ДОБИ СИН: Еве кое име го одбра за својот наследник

Рано утрово пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеничка Марина станаа родители на машко бебе.

„Драго семејство, наши кумови, пријатели, познаници, денес во 7:15 часот на овој свет дојде нашиот мал ангел, нашиот син Алексеј. Затоа, сакаме оваа среќна вест да ја споделиме со вас“, порача Дарко преку Инстаграм.

Среќните родители го избраа името Алексеј, кое е изведена форма на името Александар.

https://www.instagram.com/p/BzFLgdoCHAj/?utm_source=ig_embed

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....