10.8 C
Скопје
08:58 - 27 февруари, 2024

Ознака : дарко лазиќ

БалканСлајдерСцена

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Неодамна на социјалните мрежи се појави клип од настапот на Дарко Лазиќ во Хановер на кој може да се види како тој само ја отвора...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Дарко Лазиќ искрено за Катерина, но и за бившите: „Секогаш кога ќе се свршам бегам, па овој пат се оженив“

Еспресо
Популарниот српски фолк пејач Дарко Лазиќ се отвори за сите актуелни теми од неговиот живот во српската емисија „Премиера – викенд специјал“. Тој се осврна...
БалканСлајдерСцена

Дарко Лазиќ открива има ли живот по смртта: „Бев во кома 23 дена, видов некои луѓе…“

Еспресо
Пејачот Дарко Лазиќ пред пет години доживеа тешка сообраќајна несреќа во која едвај преживеа, а несреќата има последици и до ден денес. Во несреќата тој...
БалканСлајдерСцена

СОПСТВЕНИЦИТЕ НА ДИСКОТЕКИ НЕ ГО АНГАЖИРААТ, А НЕГОВАТА САКАНА НАВОДНО СИ ФАТИЛА ДРУГ: Дарко Лазиќ е проблематичен и настапува под дејство на опијати!

М. Р.
Пејачот Дарко Лазиќ тотално си го уништи животот и кариерата. За тоа сведочи и фактот што газдите на дискотеките во последните месеци избегнуваат да го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ДАРКО ЛАЗИЌ: „Некој ми ставил дрога во пијалокот или сум пиел од туѓа чаша!“

Еспресо
Пејачот Дарко Лазиќ по апсењето откри дали користел наркотици, зошто пиел, дали има возачка дозвола и дали е свесен за своите неодговорни постапки кои го...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

ТЕСТОТ ДОКАЖА ДЕКА ДАРКО ЛАЗИЌ е ПОЗИТИВЕН на НАРКОТИЦИ: Пејачот вели дека „случајно“ дошол во контакт со наркотични средства без негово знаење!

М.Р.
Пејачот Дарко Лазиќ денеска во присуство на адвокат се бранеше пред судијата, каде наводно целосно признал дека правел прекршоци за возење без возачка дозвола, со...
БалканСлајдерСцена

УАПСЕН Е ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ ДАРКО ЛАЗИЌ: Возел со голема брзина под дејство на кокаин и алкохол!

Еспресо
Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ моментално се наоѓа во полициската станица Нов Белград каде дава изјава, дознаваат белградските медиуми. Се чека решение за притвор, кое...
БалканСлајдерСцена

ФОТО | Прво излегување во јавноста по смртта на неговиот татко: Пејачот Дарко Лазиќ никогаш не бил послаб!

Васко Спасоски
Српскиот пејач Дарко Лазиќ сите добро знаат дека имаше успешна операција за стеснување на желудникот преку која ослабе драстично и го промени својот изглед. За...
БалканСлајдерСцена

Тага во семејството на Дарко Лазиќ: Си замина нашиот столб!

Еспресо
Таткото на популарниот пејач Дарко Лазиќ, Милан Лазиќ, почина денес по кратката битка за неговиот живот пренесуваат српските медиуми. Пред неколку дена тој имал интервенција...
БалканСлајдерСцена

ФОТО | Се породи поранешната сопруга на Дарко Лазиќ: Ана Севиќ доби уште една ќерка!

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка и поранешна жена на пејачот Дарко Лазиќ се породи и на свет донесе уште едно девојче. Имено, Ана ја има ќерката Лорена...