11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : породи

Балкан Слајдер Сцена

ФОТО | Се породи поранешната сопруга на Дарко Лазиќ: Ана Севиќ доби уште една ќерка!

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка и поранешна жена на пејачот Дарко Лазиќ се породи и на свет донесе уште едно девојче. Имено, Ана ја има ќерката Лорена...
Наши Фаци Сцена

Поранешната ракометарка Ива Стојковска стана мајка, на свет донесе здраво женско бебе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешната ракометарка на женската ракометна репрезентација и на ЖРК Вардар, Ива Стојковска денеска ја освои својата најголема животна титула. Ива и нејзиниот сопруг, струмичанецот Даниел...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на 56 години го доби првото дете,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мила Јовович ја роди третата ќерка (ФОТО)

Еспресо
Холивудската актерка Мила Јовович го роди своето трето дете во својата 45-та година. Само еден ден претходно на Инстаграм напиша дека е многу нервозна. –...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Се породи најпознатата плус сајз манекенка – Животот ни се промени! (ФОТО)

Анита Митровска
Плус сајз моделот Ешли Грем и нејзиниот сопруг, режисерот Џастин Ервин во саботата добија син. Два дена уживаа со бебето во тајност, а потоа среќната...
Uncategorized

Славната актерка се породи во строга тајност – Таа не се огласи, но фотографите „ја уловија“ (ФОТО)

Слободен печат
Ен Хатавеј и Адам Шулман не ја споделија со своите обожаватели прекрасната вест дека во нивното семејство пристигнала принова, но фотографите ги уловија во прошетката...
Лајфстајл Сцена

Се сеќавате на пејачот Арчи? Стана татко на 60 години!

Igor
Се сеќавате ли на пејачот Арчи или Златимир Аревски кој е сопственик на еден од најголемите хитови од пред дваесетина година – „Да пукнеш леле...
Лајфстајл Сцена

Се породи манекенката Катарина Ивановска – се роди Кира (ФОТО)

Igor
Катарина Ивановска, една од најубавите Македонки, која е популарен модел кој зад себе има светска кариера, по вторпат стана мајка. Среќната вест на социјалната мрежа...