Се сеќавате на пејачот Арчи? Стана татко на 60 години!

Се сеќавате ли на пејачот Арчи или Златимир Аревски кој е сопственик на еден од најголемите хитови од пред дваесетина година – „Да пукнеш леле што ми направи“.

За жал Арчи беше кратко на македонската естрада. Тој веќе со години живее во Дубровник во Хрватска, а во Скопје може да го сретнете на кратко и тоа само во зимскиот период.

Е, токму тој Арчи од пред месец и половина стана татко на 59 години. Неговата сопруга од вториот брак му родила машко дете.

Се обидовме да го добиеме Арчи за изјава, но на хрватскиот телефонски број до кој дојдовме беше недостапен.

Слични објави

Славната тенисерка Халеп се мажи за милијардер од Македонија! (ФОТО)

Igor

Од 12 јули продолжуваат снимањата: Поради коронавирусот интимните сцени ќе се снимаат на поинаков начин

Еспресо

Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ – Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Igor

Потресна исповед на актерката Јана Стојановска: Докторите лавовски се бореа за моето бебе да преживее (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − 6 =

Слични објави

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Igor

Проблематичната ѕвезда и скандалозниот принц: Ѝ подарил кредитна картичка со милиони

Igor

Мери Петреска „стопи“ 36 килограми готвејќи здраво, сега 3 рецепти споделува со вас!

Igor

Јелена Карлеуша и Ника заедно слабеат: Ја осудија пејачката зошто ја ставила Ника на диета (ФОТО)

Igor

Животот ѝ се насмевна на Атиџе: Општина Лозово ќе ја вработи, ќе го смени покривот и ќе ѝ овозможи да снима песни (ФОТО)

Васко Спасоски

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Еспресо