Tag : арчи

Свет Слајдер Сцена

Со дрон го снимале 14-месечниот Арчи – Хари и Меган ги тужат медиумите поради папарацо фотографии

Еспресо
Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, поднеле тужба во САД против неименуван фотограф што наводно се обидувал да го снима и да го...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Меган Маркл и принцот Хари се преселија во Лос Анџелес!

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари ја напуштија Канада и се преселија во Лос Анџелес, јавува магазинот „People“. Војводата и војвотката од Сасекс моментално се преселени...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кралицата Елизабета во самоизолација дочека прекрасна вест!

Еспресо
Кралицата Елизабета одлучи заедно со сопругот Филип, до крајот на пандемијата од коронавирусот да биде во дворецот Виндзор во самоизолација. „Таа се чувствува добро, но...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Се огласи полубратот на Меган Маркл: Последната желба на татко ни е да го види својот внук Арчи!

Еспресо
Детали за нарушениот однос на војвотката од Сасекс Меган Маркл и нејзиниот татко Томас, не престануваат да ја интригираат јавноста. Откако Томас изјави дека ќе...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл од 31 март официјално престануваат да дејствуваат како високи членови на британското кралско семејство. Според таа одлука...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Хари и Меган својот син го „држат“ на веганска исхрана: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Еспресо
Откако на почетокот од годинава 35-годишниот принц Хари и неговата 3 години постара сопруга Меган Маркл објавија дека се повлекуваат од кралското семејство и започнуваат...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Хари го извести семејството дека заминува за Канада што поскоро

Еспресо
Во шок е наводно и целото кралско семејство кое не знаеше какви намери има принцот Хари. Меган Маркл замина за Канада веднаш штом објавија дека...
Свет Сцена

Погледот на малиот Арчи ги разнежни сите! (ФОТО)

Слободен Печат
Принцот Хари (35) и војвотката од Сасекс Меган Маркл (38), ги воодушевија сите кога на друшвените мрежи вчера вечер објавија божиќна честитка со 7-месечниот син...
Лајфстајл Сцена

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Igor
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Лајфстајл Сцена

Првата кралска должност на принцот Арчи: Сите во просторијата се смееја! (ФОТО)

Igor
Третиот ден од службената посета на Јужна Африка, Принцот Хари и Меган Маркл, својот петмесечен син Арчи го однесоа кај надбискупот Тутуа. Ова е првата...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian