03:03 - 23 јуни, 2024

Ознака : канада

ЕспресоСлајдер

НАТО: Канада е првата земја што го ратификуваше барањето на Шведска и Финска; Трудо: „сите членки брзо да ја завршат ратификацијата за да се ограничи мешање од противниците“

Еспресо
Канадскиот премиер ги повика „сите членки брзо да ги завршат процесите на ратификација со цел да се ограничи можното мешање од противниците“. „Денес, Канада стана...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Загриженост за здравјето на Елизабета Втора; Чарлс во официјална посета на Канада на местото на кралицата

Еспресо
Принцот Чарлс утре заминува во Канада во официјална посета на местото на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора. Наследникот на британскиот трон веќе ја замени 96-годишна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Најсмешниот пријател од „Пријатели“: Метју Пери, човекот кој го претепал Џастин Трудо

Васко Спасоски
Пери е планетарно познат, омилен во речиси сите старосни категории, иако неговите „демони“ од приватниот живот ѝ се добро познати на јавноста „Пријатели“ е една...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган Маркл и принцот Хари со совети за тоа како да се издржи во изолација за време на коронавирусот

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари на социјалните мрежи споделија неколку совети како да се однесуваат граѓаните за време на пандемијата со коронавирусот. Тие се наоѓаат...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Откажана големата турнеја на Влатко Лозаноски во САД и Канада

Васко Спасоски
Нашата моментално најголема музичка ѕвезда Влатко Лозаноски – Лозано ја откажа турнејата во Америка и Канада која беше закажана веќе неколку месеци порано. – Почитувани,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Еспресо
Владата на Канада објави дека во иднина нема да издвојува никакви пари за обезбедување на принцот Хари и Меган Маркл. Безбедносните трошоци ќе бидат покриени...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Канада повеќе нема да им дава безбедносни услуги на принцот Хари и Меган Маркл

Еспресо
Канада веќе нема да дава безбедносни услуги на британскиот принц Хари и Меган Маркл, соопшти денеска канадската Влада, откако двојката се откажа од улогата на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хари и Меган по Мегзит: Сами ги тегнат куферите и веќе не летаат со приватен авион (ФОТО)

Еспресо
За напуштањето на кралското семејство и започнувањето на самостоен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Лозано на голема концертна турнеја во Америка и Канада: Со нетрпение очекувам да дојде март!

Васко Спасоски
По барање на иселениците во дијаспората, нашата најголема музичка ѕвезда – Влатко Лозаноски – Лозано на почетокот на март заминува на голема турнеја во Америка...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Хари и Меган Маркл бараат нов дом во Лос Анџелес?

Еспресо
Принцот Хари и Меган Маркл планираат да поминат повеќе време во Калифорнија, па поради тоа бараат нов дом во Лос Анџелес, пренесуваат медиумите на Островот. ...