Лозано на голема концертна турнеја во Америка и Канада: Со нетрпение очекувам да дојде март!

По барање на иселениците во дијаспората, нашата најголема музичка ѕвезда – Влатко Лозаноски – Лозано на почетокот на март заминува на голема турнеја во Америка и Канада.

Лозано ќе одржи неколку концерти во најголемите градови каде живеат Македонци, а интересот е незапаметен како никогаш досега.

Организаторот на турнејата, вели дека иселениците со нетрпение ги очекуваат закажаните концерти во Чикаго, Колумбус, Детроит, Њу Џерси и Торонто.

фото: Васко Спасоски

– Помина само еден ден откако официјално објавивме дека Влатко има турнеја во Америка и Канада и верувајте дека мојот мобилен телефон не престанува да ѕвони. По се изгледа нашинците ќе го видат Влатко и во неколку други градови во Америка – изјави тој.

Влатко на настапите ќе биде придружуван од неколкумина професионални музичари, а покрај неговите најголеми хитови како „Километри“, „Јако, јако“, „Мајко“, „Ова лето ќе се памети“, „Сонце не ме грее“, „Надеж“, „Не те вадам од памет“ и многу други, на концертите Лозано ќе ги запее и најпознатите македонски народни песни.

– Се радувам што за првпат ќе настапувам пред многубројната македонска публика во Америка и Канада. Наназад низ годините имав доста понуди од таму, но решивме дека сега е вистинско време за една голема турнеја. Со нетрпение очекувам да дојде март и да започнат концертите. Она што е интересно, откако објавивме на социјалните мрежи дека ќе одржам неколку концерти ми пристигнаа и доста пораки од Срби, Босанци, Хрвати и Бугари кои ми кажаа дека ќе бидат дел од публиката – вели Влатко Лозаноски.

Инаку Лозано како што кажавме, важи за најголемата музичка ѕведа во Македонија последниве неколку години. Доказ за тоа беше и преполната спортска арена „Борис Трајковски“ во март, минатата година, потоа следea и концертите низ останатите градови низ цела Македонија, а исто така беше и единствениот македонски артист кој одржа успешен концерт на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид. Исто важно што треба да се спомене, е тоа што пред само неколку недели, Влатко во Белград на големиот музички настан во Јужна Европа – „МАК“, ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера за целиот регион за песната „Мајко“.

Слични објави

ОРГИИ, СКАНДАЛИ И ИНТРИГИ: Сведоштва за животот во дворот на НАЈБОГАТИОТ султан на светот

Igor

УАПСЕН ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ ПЕЈАЧ: Осомничен за 13 дела, меѓу кои и детска порнографија

Igor

Наташа Беквалац е по третпат среќно разведена жена! Пејачката со насмевка излезе од судница и еве што порача! (ФОТО)

Igor

РЕЧЕНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОДОБРАТ СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ: Дали често ги слушате од својот партнер?

Igor

Луна Џогани се соблече, влезе во џакузи и почнала да се снима… (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристен Стјуарт поради прељуба изгуби главна улога!

Igor

Остави Коментар

8 + 9 =

Слични објави

Сексот наутро ќе ве разбуди подобро од кафето

Igor

МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Igor

Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продадоа „Гранд“ и заработија милиони

Igor

Мојот задник е како Ферари, не го кријам во гаража – Секси хокеарката од Словенија е хит на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

За зетот не се штеди: Мајката на Богдана открива како ќе го пречека Вељко!

Igor

Најоткачените модни комбинации за изминатата година! (ВИДЕО)

Слободен Печат