24.8 C
Скопје
12:31 - 25 мај, 2024

Ознака : Лозано

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Лозано има нова песна, слушнете ја „Бариера“

еспресо
Популарниот пејач Влатко Лозаноски-Лозано ја обави новата песна насловена „Бариера“. Станува збор за модерна поп-песна со брз ритам. „Мојата најнова песна е на мојот јутјуб...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Лозано има нова песна, а спотот е снимен во Венеција: Слушнете ја „Маскенбал“ 

Еспресо
Сите кои се чуствуваат осамено и изморено без сомнеж ќе се пронајдат во најновата песна на нашата музичка ѕвезда – Влатко Лозаноски – Лозано. Живееме...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) Ќе ве „ЗАРАЗИ“ уште НА ПРВО СЛУШАЊЕ: Лозано има нова песна

М.Р.
По подолга пауза една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски – Лозано ја објави својата најнова песна. „После полноќ“ е името на новата...
Наши ФациСлајдерСцена

Видео: Погледнете што прават Лозано и Стефан од „Некст Тајм“ во теретана! Едниот вежба, додека другиот…

Васко Спасоски
Познатиот пејач Стефан од рок-дуото „Некст Тајм“ на својот профил на Инстаграм сподели интересно видео, каде покрај него во главната улога е ѝ неговиот колега...
Наши ФациСлајдерСцена

Ќе ве полазат морници од емоција: Мајка и син од Австралија ја пеат „Мајко“ на Лозано! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Извесен Блушко од Австралија на својот профил на Инстаграм сподели видео на кое тој и неговата мајка во дует го пеат големиот хит на пејачот...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Лозано на голема концертна турнеја во Америка и Канада: Со нетрпение очекувам да дојде март!

Васко Спасоски
По барање на иселениците во дијаспората, нашата најголема музичка ѕвезда – Влатко Лозаноски – Лозано на почетокот на март заминува на голема турнеја во Америка...
Наши ФациСцена

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Лозано, Антониа Гиговска, ДНК и уште неколку други во номинираните!

Слободен печат
Од домашните меѓу номинираните се: ДНК, 2 Бона, Лина Пејовска, Антонија Гиговска, Александра Јанева, Влатко Лозановски, Боби Павловски, Дани, Калиопи, Сара Мејс… Гласањето за MAC...
ЛајфстајлСцена

Рафаел од Германија на македонски ја пее „Километри“ од Лозано (ВИДЕО)

Igor
Една од најубавите македонски песни „Километри“ на Влатко Лозаноски – Лозано во своја верзија ја испеа Германецот Рафаел Лопро, кој всушност пее „кавер-верзии“ на најдобрите...