16.8 C
Скопје
02:00 - 26 мај, 2024

Ознака : маркл

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Семејството Маркл: Што не е во ред со најблиските роднини на војвотката Меган

Еспресо
Семејството на Дијана Спенсер ја направи хероина на една од најтрагичните приказни на 20 век. Семејството на Кејт Мидлтон, од друга страна, и помогна на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Тејлор Свифт ја „откачи“ Меган Маркл да ѝ гостува во подкаст: „Не сака да си го троши времето со неа“

Еспресо
И покрај фактот што Меган Маркл ѝ испратила на пејачката „лично писмо“ во кое ја поканила да ѝ биде гостинка во емисијата, таа била одбиена...
СветСлајдерСцена

Меган Маркл и принцот Хари ќе бидат студено примени од семејството на крунисувањето на Чарлс Трети: „Се надевам дека ќе ги седнат на Исланд“

М.П
Принцот Хари и Меган Маркл ќе бидат студено пречекани од високи членови на британското кралско семејство доколку војводите одлучат да присуствуваат на крунисувањето на Чарлс...
СветСлајдерСцена

Која е внуката на Меган Маркл со која се толку слични (се појавува во документарецот)? „Оваа врска ни е многу важна“

Еспресо
Документарната серија на војводата и војвотката од Сасекс за Нетфликс, за која многу се зборуваше, содржи и преглед на блиските пријатели и семејството на парот,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Меган Маркл и принцот Хари одбија да престојуваат под покривот на принцот Чарлс

Еспресо
Принцот Чарлс ги поканил Хари и Меган Маркл да престојуваат во неговата куќа за време на нивното патување во Велика Британија, но војводите од Сасекс...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Меган и Кејт ќе се разминат во Лондон: Војводите од Кембриџ нема да бидат таму за време на јубилејниот викенд

Еспресо
Кејт Мидлтон и Вилијам нема да бидат во Лондон за време на јубилејниот викенд на кралицата. Веднаш по „Trooping di Colour“ и поздравот до толпата,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Арчи, синот на Меган и Хари, наполни 3 години далеку од Бакингемската палата

Еспресо
Најстариот син на Хари и Меган Маркл, роден во Лондон на 6 мај 2019 година, го слави својот роденден во Калифорнија, со неговите родители и...
СветСлајдерСцена

Продуцентите се „тепаат“ за војвотката – Меган Маркл ќе добие 50 милиони долари за враќање на глумата

Еспресо
Меган Маркл (38) планира да ѝ се врати на глумата, а продуцентите се тркаат во чиј проект таа прво ќе се појави. Тие тврдат дека...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Се обрати принцот Хари преку видео: „Нашиот живот драстично се промени“

Еспресо
Принцот Хари (35) се обрати преку видео порака во пресрет на отворањето на Меѓународните воени параолимписки игри (Invictus Games) 2020, кои требаше да се случат...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган Маркл го откажа првото интервју по напуштањето на кралското семејство

Еспресо
Меган Маркл го откажа гостувањето во живо во емисијата „Good morning America”, а наместо интервјуто ќе се емитува нешто друго, пренесуваат странските медиуми. Сопругата на...