20.8 C
Скопје
20:29 - 14 јуни, 2024

Ознака : првото

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган Маркл го откажа првото интервју по напуштањето на кралското семејство

Еспресо
Меган Маркл го откажа гостувањето во живо во емисијата „Good morning America”, а наместо интервјуто ќе се емитува нешто друго, пренесуваат странските медиуми. Сопругата на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на 56 години го доби првото дете,...
Лајфстајл

Со кого вашиот партнер најпрвин ве запознал? Тоа открива многу за него!

Igor
Почетокот на секоја врска сам по себе е возбудлив. Сепак, посебен е и моментот кога вашиот партнер ќе ве запознае со неговите блиски лица. Освен...
ЛајфстајлСцена

Емили Ратајковски го очекува првото дете?

Igor
Многубројните фанови кои ја следат манекенката Емили Ратајковски се уверени дека таа преку фотографија најавила дека таа и нејзиниот сопруг Себастијан Беар Меклард го очекувааат...
ЛајфстајлСцена

Првото интервју на принцот Хари по раѓањето на кралското бебе (ВИДЕО)

Igor
„Тоа беше најневеројатно искуство што никогаш не ни можев да го замислам”. Принцот Хари во своето прво интервју по раѓањето на неговиот син изјави дека...
ЛајфстајлСцена

Турунџиева го направи првото селфи со внукот (ФОТО)

Igor
Познатата македонска пејачка и водителка Сузана Турунџиева е пресреќа со својот неодамна добиен внук од својата ќерка Лора. Неколку пати досега изјави дека нејзиниот свет...