13.8 C
Скопје
23:02 - 29 мај, 2024

Ознака : интервју

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдерЧудесни жени

Интервју со Добрила Грашеска: Народните песни се одлични учителки по историја, јазик и емоции

Јасмина Кантарџиева Димков
Музиката има моќ да го „скамени“ јазикот и да го остави во онаа форма, и стилски и лексички, во која е создаден. Народните песни изобилуваат...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтервјуСлајдер

Интервју со Горазд Коњановски: Клиника „Жан Митрев“ одигра клучна улога во поставувањето на темелите во кардиохирургијата

Еспресо
За кардиохирургијата во Македонија, за младите специјализанти, за можностите во Македонија за развој на кардиохирургијата и професионален напредок но пред сѐ за односот кон пациентите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Потресна исповед на Синан Сакиќ за својот син Рашид: „Четири куршуми му испукаа во грбот, а тоа никој жив не го спомна!“

Еспресо
Популарниот српски турбофолк пејач, Синан Сакиќ, кој почина во 2018 година, во текот на животот даде само една голема исповед за својот син Рашид Сакиќ....
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуЛокумчеСлајдерСцена

Моника Црнокрак: Способноста и знаењето не се врзани со надворешниот изглед

Еспресо
.Од своите родители никогаш не чувствувала притисок за работа во модата, по своја желба се занимава со манекенство, додека професионално се докажува на полето на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Скандалозното „интервју“ со Шумахер ја разбесни Германија: „Можам да застанам на нозе, но не би преживеал без семејството“

Еспресо
Пред повеќе од девет години, Михаел Шумахер имаше тешка несреќа на скијање на француските Алпи. Од овој трагичен настан, поранешниот пилот на Формула 1 е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Будимка Поповска: Прашањето е дали си срна или лав во џунглата на постоењето

Јасмина Кантарџиева Димков
Будимка е трагач, нејзината потрага по одговорите на големите прашања нема крај – што е тоа „човек“? Зошто постоиме? Што е љубов? Зошто сме живи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

(Фото) Запознајте го Антонио, страствен колекционер на кошаркарски дресови: Кога едноставните задоволства во животот уриваат светски рекорди

М.П
За кошаркарскиот тренер собирањето дресови не е само хоби, туку начин на живот. Љубовта на Антонио кон кошарката го навела да почне да собира дресови...
СветСлајдерСцена

Најнова закана на Шакира: Бомби за раскинувањето со Жерар Пике на мексиканската телевизија!

Еспресо
Откако Шакира и Жерар Пике го изненадија светот со нивната разделба минатиот јуни, се појавија низа гласини и шпекулации за вистинската ситуација во нивната 12-годишна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЗдрави навикиЗдравјеИнтервјуИнтервјуИстражувањаСемејствоСлајдер

Интервју со д-р. Едип Беќироски: Вирусот „кракен“ колку повеќе се шири толку повеќе има можности за мутации

Јасмина Кантарџиева Димков
Иако првичните информации укажуваат дека новиот сој на ковид-19 наречен „кракен“ предизвикува блага клиничка слика, сепак брзината на ширење на оваа подваријанта е загрижувачка, вели...
СветСлајдерСцена

Прво интервју на таткото на Бритни Спирс: „Благодарение на старателството таа денес е жива!“, „Се плашам дека пак ќе заврши во уште поголема дупка отколку што беше“

Еспресо
Таткото на американската поп пејачка Бритни Спирс го даде првото големо интервју во кое раскажа зошто морал да го преземе старателството над својата ќерка. Џејми...